Muffinki kokosowo-cytrynowe

To pyszne pełne cytrynowego i kokosowego smaku Muffiny.

Składniki:

1 szklanka białego cukru

250 g masła o temp. pokojowej

4 jajka

2 cytryny (sok i skórka)

3 szklanki mąki tortowej typ 450

2 łyżeczki proszku do pieczenia

½ łyżeczki soli

1 szklanka mleka

1 szklanka wiórek kokosowych

Polewa cytrynowa:

Skórka z 1 cytryny

Sok z 1 cytryny

Cukier puderWykonanie:

Cytryny umyć płynem do naczyń i sparzyć (włożyć na 5 do gotowanej wody). Osuszyć. Zetrzeć na tarce skórkę oraz wycisnąć sok. Utrzeć cukier z masłem. Dodawać po jednym jajku i ucierać. Dodać sok i skórkę z cytryny, utrzeć. W oddzielnej misce wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia oraz solą. Dodawać do masy maślanej na przemian z mlekiem, ucierać mikserem. Dodać wiórki kokosowe i wymieszać do jednolitej konsystencji. Nakładać do foremek ¾ wysokości.

Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 20 minut. Odstawić do ostygnięcia.Przygotować polewę. Wymieszać sok, skórkę i cukier puder (cukru wsypać tyle, aby polewa była gęsta). Z tego przepisu otrzymamy ok. 24 sztuk babeczek.

Smacznego!!!

Poniżej klikając w symbol drukarki można wydrukować przepis 🙂

Wydruk przepisu
Muffinki kokosowo-cytrynowe
To pyszne pełne cytrynowego i kokosowego smaku Muffiny.
Sposób przygotowania
  1. Cytryny umyć płynem do naczyń i sparzyć (włożyć na 5 do gotowanej wody). Osuszyć. Zetrzeć na tarce skórkę oraz wycisnąć sok. Utrzeć cukier z masłem. Dodawać po jednym jajku i ucierać. Dodać sok i skórkę z cytryny, utrzeć. W oddzielnej misce wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia oraz solą. Dodawać do masy maślanej na przemian z mlekiem, ucierać mikserem. Dodać wiórki kokosowe i wymieszać do jednolitej konsystencji. Nakładać do foremek ¾ wysokości. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 20 minut. Odstawić do ostygnięcia. Przygotować polewę. Wymieszać sok, skórkę i cukier puder (cukru wsypać tyle, aby polewa była gęsta). Z tego przepisu otrzymamy ok. 24 sztuk babeczek.
Pozostałe informacje

Smacznego!!!