Domowe lody straciatella według przepisu mojej Mamy

Pyszne, pięcioskładnikowe domowe lody, które wymyśliła moja Mama. Polecam!!!

Składniki:

½ litra śmietany kremówki 36%

½ litra mleka zagęszczonego niesłodzonego 7,5% w kartoniku

6 łyżek cukru brązowego

3 żółtka

1 tabliczka mlecznej czekoladyWykonanie:

Zagotować mleko z 4 łyżkami cukru brązowego. Gotować na wolnym ogniu 5 minut. Żółtka utrzeć z 2 łyżkami cukru brązowego. Do utartych żółtek wlać cienkim strumieniem ok. 4 łyżek gotującego się mleka (zahartować) ciągle ucierając. Następnie wlać żółtka do gotującego się mleka. Na bardzo małym ogniu doprowadzić do zagotowania. Szybko zdjąć z ognia i wstawić do drugiego naczynia z zimną wodą – ostudzić. Śmietanę ubić na sztywno. Połączyć z masą jajeczną. Delikatnie ubijając połączyć. ¾ czekolady przetrzeć na grubych oczkach. Resztę pokroić. Czekoladę wsypać do masy. Wymieszać. Rozlać do pojemników.

Wstawić do zamrażarki na min. 6 godzin, a najlepiej na całą noc. Ja podałam z pokruszonymi, domowymi ciasteczkami owsianymi na mące owsianej.Smacznego!!!

Poniżej klikając w symbol drukarki można wydrukować przepis 🙂

Wydruk przepisu
Domowe lody straciatella według przepisu mojej Mamy
Sposób przygotowania
  1. Zagotować mleko z 4 łyżkami cukru brązowego. Gotować na wolnym ogniu 5 minut.
  2. Żółtka utrzeć z 2 łyżkami cukru brązowego. Do utartych żółtek wlać cienkim strumieniem ok. 4 łyżek gotującego się mleka (zahartować) ciągle ucierając. Następnie wlać żółtka do gotującego się mleka. Na bardzo małym ogniu doprowadzić do zagotowania. Szybko zdjąć z ognia i wstawić do drugiego naczynia z zimną wodą – ostudzić.
  3. Śmietanę ubić na sztywno. Połączyć z masą jajeczną. Delikatnie ubijając połączyć. ¾ czekolady przetrzeć na grubych oczkach. Resztę pokroić. Czekoladę wsypać do masy. Wymieszać.
  4. Rozlać do pojemników.
  5. Wstawić do zamrażarki na min. 6 godzin, a najlepiej na całą noc.
Pozostałe informacje

Smacznego!!!