Muffinki

babeczki jagodowe1Dzisiaj chciałabym Wam zaproponować Muffinki firmy GELLWE. Są puszyste ibabeczki truskawkowe smaczne oraz proste w wykonaniu. Dzieci zachwyci ich smak, bo naprawdę jest wyśmienity i będą ciagle chciały więcej i więcej. Poza tym będą miały niezłą zabawę przy ich strojeniu jak i kolorowaniu obrazków, które znajdą w środku opakowania. Polecam !!!

 

W środku opakowania tak jak widać to na zdjęciu, znajdziecie:

– mieszankę do przygotowania ciasta,babaeczki

– mieszankę do przygotowania kremu,

– foremki,

– ozdoby,

– kolorowani,

– a w babeczkach z autami – naklejkębabeczki2

 

Ty musisz przygotować tylko:

– do ciasta:

1 jajko

8 łyżek olejubabaeczki jagodowe

6 łyżek wody

– do kremu:

110 ml bardzo zimnego mleka z lodówki ( trochę mniej niż ½ szklanki)

 

A sposób wykonania jest bardzo prosty, aby się o tym przekonać, przeczytaj poniżej:babaeczki truskawkowe2

  1. Rozgrzej piekarnik do temperatury 180 stopni. Na blasze do pieczenia rozstaw 15 papierowych foremek.
  2. Mieszankę do pieczenia babeczek wsyp do miski i dodaj: jajko, olej, wodę. Wymieszaj mikserem na początku chwilę na małych obrotach, a później na najwyższych około 2 minuty, do uzyskania jednolitej konsystencji.
  3. Tak przygotowane ciasto przełóż równomiernie do ustawionych na blasze foremek. Do jednej foremki daj po ok. 1 łyżce ciasta – do 2/3 wysokości foremki. babeczki truskawkowe3Natychmiast wstaw do piekarnika.
  4. Piecz babeczki na środkowym poziomie przez 16 minut (bez termoobiegu). Po upieczeniu wyjmij babeczki z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.

 

A teraz przygotowanie kremu:

  1. Do wysokiego naczynia wlej 110 ml mocno schłodzonego mleka z lodówki. Wsyp zawartość saszetki z mieszanką do kremu. Ubijaj mikserem przez chwilkę na najmniejszych obrotach, babeczki truskawkowe4potem zwiększ obroty do najwyższych i ubijaj jeszcze przez 3 minuty, do momentu uzyskania pożądanej konsystencji.
  2. Babeczki udekorować kremem i posypać posypką według własnego uznania.

 

Smacznego !!!