Gulasz z indyka w sosie pomidorowym
Wyśmienite danie. Uwielbiam różnego rodzaju gulasze, a ten jest po prostu przepyszny. Polecam Wam jeden ze sposobów przygotowania gulaszu, bo wiem, ze jest ich dużo. Smacznego!!!

Składniki:
400 g gotowego mięsa z indyka na gulasz lub filet z indyka/kurczaka
3 średnie marchewki
80 g korzenia selera
1 cebula
1 ząbek czosnku
3-4 łyżki oleju trzy ziarna lub rzepakowego
330 ml soku wielowarzywnego (Dawtona)
Przyprawy: sól, pieprz czarny mielony, kurkuma, słodka papryka mielona, czosnek niedźwiedzi, gorczyca, bazylia, ziele angielskie, liść laurowy,
Wykonanie:
Na rozgrzany garnek wlać olej, wsypać mięso, posypać przyprawami, (jeśli filet to pokroić w kostkę). Podsmażać na dużym ogniu ), ok. 10 minut, od czasu do czasu mieszając i podlewając delikatnie wodą. Po tym czasie wrzucić warzywa (marchew, seler, czosnek) przetarte na tarce o dużych oczkach oraz cebulę pokrojoną w kostkę. Podsmażać kolejne 10 minut od czasu do czasu mieszając i podlewając delikatnie wodą.

Po tym czasie zalać sokiem wielowarzywnym i szklaną wody. Dusić 30 minut.


Smacznego!!!
Poniżej klikając w POBIERZ można zapisać i wydrukować przepis 🙂